Zakładowa

Kategoria: Mieszkaniowe

Zespół: Krystian Zagródka, Anna Motyka, Patrycja Baran

Inwestor: Prywatny

Rok: 2021

Inwestycja znajduje się w bezpośrednim otoczeniu lasu oraz zbiornika wodnego w Dąbrowie Górniczej. Działka znajduje się w niedalekiej odległości od centrum miasta oraz posiada szeroki wachlarz oferty rekreacyjnej, co sprawia, że te tereny są atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.

Okoliczna zabudowa jest rozproszona i charakteryzuje się małą gęstością zabudowy, co ogranicza ofertę mieszkaniową dla potencjalnych nabywców. Projektowane budynki oferują miejsce do zamieszkania dla 8 rodzin, co odpowiada 20 razy mniejszemu obszarowi zajmowanego przez 8 rodzin w sąsiedztwie. W myśl idei zrównoważonego rozwoju zaprojektowano więc zwarte budynki o wysokiej gęstości zabudowy, która pozwoli korzystać z wszystkich udogodnień lokalizacji, jednocześnie posiadając duże lokale mieszkalne oraz ogrody i tarasy widokowe.

Działka inwestora posiada nieregularny kształt oraz jest bardzo mocno ograniczona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Bryła budynku została zaprojektowana w odpowiedzi na wyznaczone linie zabudowy oraz ścisłe uwarunkowania planu miejscowego. Forma budynku posiada regularne podziały, prostą konstrukcję oraz duże przeszklenia, które wpływają na przestronność i doświetlenie lokali mieszkalnych. Tarasy na ostatniej kondygnacji zostały wyposażone w panele przesuwne z siatki cięto-ciągnionej, które otwarte dostarczają światła słonecznego oraz widoków na jezioro i las, a zamknięte zapewniają prywatność w zależności od potrzeb użytkownika.

Zobacz nasze projekty:
crossmenu